Ekstrakt z nasion konopi

Konopia indyjska to nadal kontrowersyjny temat w Polsce. Wielu kojarzy ją tylko i wyłącznie ze środkiem psychoaktywnym, który zażywa się w celach rozrywkowych, czyli tzw. "trawką". Popularna marihuana ma jednak wiele innych, unikatowych właściwości. Od niedawna podejście do tej rośliny zaczyna się zmieniać.

Marihuana w Polsce?

Od 2017 roku w naszym kraju nastąpiły zmiany w prawie, które otworzyły drogę dla stosowania konopi indyjskiej do celów medycznych. A już od roku 2019 możemy zrealizować w aptece receptę na medykamenty ją zawierające. Produkcja i hodowla marihuany nadal pozostaje w naszym kraju nielegalna. Jej wytwory mogą być stosowane jedynie w postaci leków na ból, problemy neurologiczne, czy dla chorych na stwardnienie rozsiane. Można także kupować nasiona konopi, ale jedynie w celach kolekcjonerskich.

Ekstrakt z konopi

Wyciąg z nasion konopi indyjskiej stosowany jest szeroko w medycynie oraz kosmetyce. Nie należy się bać takich składników. Marihuana oczywiście może zawierać w swoim składzie składniki psychoaktywne, czyli tak zwane kannabinoidy. Roślina wykorzystywana do produkcji ekstraktu hodowana jest w sposób przemysłowy, gdzie kontrolowana jest jej budowa. W swoim składzie posiada więc tylko nienarkotyczny kannabidol (CBD). Ma on bardzo silne właściwości lecznicze. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, antybakteryjnie oraz przeciwwymiotnie. Ekstrakt z konopi wykorzystywany jest więc do tworzenia leków na ciężkie i przewlekłe dolegliwości zdrowotne. Od teraz również przez potrzebujących pacjentów w naszym kraju.

Podobne wpisy