Konopie indyjskie w leczeniu Alzheimera

Choroba Alzheimera

To jedna z najczęściej wystepujących - zaraz obok choroby Parkinsona, chorób o charakterze neurodegeneracyjnym. Powoduje postępujący zanik komórek nerwowych (neuronów), przez co pojawiają się coraz poważiejsze problemy z zapamiętywaniem i odtwarzaniem informacji z pamięci. Przyczyny nie są do końca poznane, mówi się o wpływie genów i czynników środowiskowych.

Kogo dotyka choroba Alzheimera?

Choroba Alzheimera dotyka głównie osoby starsze, które ukończyły już 60 rok życia, rzadko zdarzają się osoby w młodszym wieku. Obecnie leczenie tej choroby polega na leczeniu objawowym, nie wynaleziono dotychczas skutecznego lekarstwa, które potrafiłoby odwrócić w pełni jej skutki.

Konopie w leczeniu Alzheimera

Badania naukowe potwierdzają, że konopie indyjskie mogą być z powodzeniem stosowane jako lek wspomgający terapię pacjentów z chorobą Alzheimera. Za korzystny efekt terapeutyczny mają odpowiadiać związki z grupy kanabinoidów. Konopie wykazują efekt neuroprotekcyjny - ochronny na komórki nerwowe w mózgu, ponoć sprzyjają także rozwojowi  i wzrostowi nowych neuronów. Mogą być stosowan wspomagająco w terapii chorób neurodegeneracyjnych takich jak właśnie Alzheimer.

Konopie w Polsce

W Polsce uprawa oraz posiadanie i użytkowanie marihuany jest zabronionione. Jednak dostępne są w sprzedaży nasiona - przenaczone do ceów kolekcjonerskich, dla pasjonatów tej niezywkłej rośliny. Można je nabyć za pośrednictwem sklepów internetowych, sprzedawane są na sztuki - nie na kilogramy, co umożliwia nabycie pożądanej ilości jaką akurat chcemy umieścić w naszej kolekcji.