Leczniczy olej konopny

W sprzedaży są różne oleje. Są one używane do kanapek, sałatek i innych dań. Jednak zupełnie inny jest olej konopny, jest to olej leczniczy. Można nabyć go bez lekarskiej recepty, a jego działanie jest lecznicze. Olej konopny używany jest także w kosmetyce. Wygładza cerę i poprawia jej wygląd, nadaje elastyczność i gładkość cerze, przywracając jej promienny charakter. Można go nakładać na włosy, wygładza je i ułatwia ich rozczesywanie. Jednak podstawowe użycie oleju konopnego jest konsumpcyjne i pomaga w różnych stanach. 

Co ma w sobie olej konopny?

Olej konopny zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, czyli Omega 3 oraz Omega 6. Są one niezwykle pomocne. Kwasy omega 3 łagodzą bóle nowotworowe, dobroczynnie wpływają na pracę serca, wpływają korzystnie na włosy, skórę oraz paznokcie. Kwasy omega 6 pomagają goić się ranom, poprawiają pracę wątroby oraz nerek. W oleju są także witaminy B, E, wapń, cynk i magnez. Jest to zatem prawdziwy koktajl zdrowia. Olej konopny ma znaczenie dla zdrowia, ponieważ zapobiega miażdżycy, wzmacnia naczynia krwionośne, usprawnia przepływ krwi, zwiększa odporność organizmu, reguluje gospodarkę hormonalną organizmu, jest bogaty w przeciwutleniacze, które przeciwdziałają rozwojowi tkanek nowotworowych. Poza tym działa przeciwbólowo, łagodzi bóle stawów oraz obrzęki mięśni. Eliminuje toksyny z organizmu, uspokaja, działa nasennie.

Jak spożywać olej konopny?

Jego orzechowy smak sprawia, że nadaje się do sałatek, kanapek, spożywania w różnych postaciach. Ten olej jest godny uwagi i polecany.

Więcej informacji na https://tanienasionamarihuany.pl/

Podobne wpisy