THC w konopiach

Czym jest THC?

THC czyli dokładnie Tetrahydrokannabinol, jest substancją wystepującą w konopiach indyjskich, która w głównej mierze odpowiada za ich działanie na sferę psychiczą człowieka (efekt psychotropowy). Pod względem klasyfkacji zaliczany jest do grupy związków zwanych kanabinoidami, zwiążek ten nie rozpuszcza się w wodzie, za to jet bardzo dobrze rozpuszczalny w tłuszczach i alkoholu

Jak działa THC

THC łaćzy się w ludzkim orgaznizmie z receptorami kanabinoidowymi CB1 oraz CB2, których bardzo duża koncetracja występuje w tkance nerwowej, co właśnie powoduje wystąpienie efektu psychotropowego po użyciu konopii, w których występuje ten związek. THC powoduje wystąpienie stanów euforii, może powodować także halucynacje oraz złudzenia. Wzmaga również apetyt.

Gdzie występuje THC?

THC jest jednym z licznych składników aktywnych występującym w konopiach indyjskich. Należy podkreślić że jest jednym z licznych związków, a nie jedynym, bo w konopiach występuje całe bogactwo innych związków chemicznych, również o istotnym znaczeniu m.in. flawoidy oraz terpeny. Zawartość THC w marihuanie jest uzależniona od sposobu hodowania.

Marihuana w Polsce

W Polsce uprawa oraz posiadanie i używanie marihuany jest zabronione odpowiednimi przepisami prawnymi. Istnieje jednak możliwośc zakupu nasion - do celów kolekcjonerskich - co jest w pełni legalne. Nasiona można nabyć na sztuki, w zależności od tego ile chcemy mieć na swojej kolelcji, a zamówić je można np. za pośrednictwem wielu sklepów internetowych.