Waporyzacja- optymalna metoda stosowania marihuany medycznej

Choć istnieje wiele sposobów przyjmowania marihuany, w ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się waporyzacja. Jest to również metoda najbardziej polecana przez lekarzy. Na czym polega? Najprościej mówiąc waporyzacja to podgrzanie suszu do temperatury 180-220°C, na skutek czego dochodzi do odparowania zawartych w nim substancji. Składniki aktywne przyjmowane są przez inhalację powstałą w tym procesie parą. Dlaczego ten sposób jest lepszy od klasycznego palenia lub przyjmowania marihuany doustnie?

Eliminacja substancji smolistych i toksyn

Podczas klasycznego palenia marihuany oprócz pożądanych substancji aktywnych wprowadzamy do płuc substancje smoliste oraz wiele toksyn i substancji rakotwórczych. Waporyzacja pozwala wyeliminować 99% tych szkodliwych składników. Palacze, którzy przeszli na waporyzację już po kilku dniach obserwują ustąpienie przykrych objawów, takich jak: uporczywy kaszel, zadyszka czy uczucie ciężkości w klatce piersiowej.

Większa wydajność marihuany

Dzięki waporyzacji możemy osiągnąć ten sam efekt przy znacznie mniejszej ilości suszu niż w przypadku palenia marihuany. Dzieje się tak dlatego, że unikamy strat typowych dla procesu spalania oraz samoczynnego wypalania się zioła miedzy wdechami. Dobrej jakości waporyzotor pozwoli zmniejszyć wydatki na marihuanę o połowę, co przy jej wysokich cenach jest niebagatelną oszczędnością.

Lepsze doznania smakowe

Marihuana przyjmowana metodą waporyzacji smakuje i pachnie zupełnie inaczej (nieporównanie lepiej) niż palona. Dzieje się tak między innymi dlatego, że podczas waporyzacji wdychamy aromatyczne terpeny, które w trakcie procesu spalania w większości ulegają destrukcji.

Większa dyskrecja

Para będąca efektem waporyzacji ma znacznie mniej intensywny zapach niż dym, jest taż mniej widoczna i łatwo usunąć ją z pomieszczenia. Podczas waporyzacji nie narażamy też osób trzecich na bierne palenie. Przenośne waporyzatory zazwyczaj są niewielkie i przypominają popularne e- papierosy, dzięki czemu można z nich swobodnie korzystać w dowolnym miejscu.

Natychmiastowy efekt

Marihuana przyjmowana przez waporyzację działa równie szybko, jak palona.

Możliwość uzyskania różnych efektów

W zależności od temperatury waporyzacji można uzyskać różne efekty przyjmowania marihuany. Dzieje się tak dlatego, że każdy kannabinoid wrze w innej temperaturze- im jest ona wyższa, tym większe spektrum substancji aktywnych. Jeśli zależy nam np. na działaniu przeciwbólowym bez efektu psychoaktywnego, optymalna będzie waporyzacja w niższej temperaturze (około 190 stopni), natomiast jeśli zależy nam na działaniu rozluźniającym i uspokajającym- wskazana jest wyższa temperatura. Dzięki możliwości regulowania parametrów waporyzacji mamy więc pełną kontrole nad działaniem przyjmowanej marihuany.

Podobne wpisy