Wykorzystanie marihuany w celach leczniczych

Na czym polega choroba Parkinsona

Choroba Parkinsona to zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego. Jest jedną z najczęściej występujących chorób zwyrodnieniowych układu nerwowego. Chorobę tę mogą poprzedzać stany depresyjne. Pierwsze objawy mogą pojawić się pomiędzy 50. a 60. rokiem życia. Głównymi początkowymi objawami są ślinotok, kłopoty z mówieniem oraz zaburzenia ruchu. Choroba Parkinsona nie występuje tylko u seniorów, może również dotyczyć młodszych osób. Choruje na nią w Polsce około 80 tysięcy osób.

Metody walki z chorobą

  • dostarczaniu organizmowi brakującej dopaminy,
  • leki obniżające poziom acetylocholiny,
  • rehabilitacja ruchowa,
  • odpowiednia dieta zapewniająca utrzymanie prawidłowej wagi,
  • zdrowy tryb życia,
  • zastosowanie medycznej marihuany.

Marihuana lecznicza i choroba Parkinsona

Wyniki badań ukazały pozytywne działanie marihuany leczniczej na cierpiących na chorobę Parkinsona. U badanych, którym ją podano zauważono już po upływie niespełna godziny dużą poprawę zdolności motorycznych oraz zmniejszony ból. Kannabinole zawarte w marihuanie odgrywają  ważną rolę dla kondycji mózgu. W Polsce sprzedaż i kolekcjonowanie nasion marihuany w celach leczniczych jest legalny. Można je zakupić w sklepach internetowych z nasionami na sztuki. Warto rozważyć taką opcję w sytuacji, gdy mamy chorego wśród bliskich i inne metody zawodzą.

Rehabilitacja

Rehabilitacja musi być dostosowana do stopnia zaawansowania choroby. W zależności od potrzeb wdraża się postępowanie farmakologiczne lub chirurgiczne. Terapia powinna także zapewnić choremu wykonanie ćwiczeń w domu. Często to schorzenie generuje kłopoty z mową, dlatego wśród osób zajmujących się terapią powinien być obecny logopeda.

Więcej informacji na https://goldseeds.pl

Podobne wpisy